_אודות

לוויתנים הוא רעיון שהיה לנו לפני כמה שנים. רצינו לעשות אלבום שיהיה מן מעבדה לרעיונות, לגילויים ולשאיפות המוסיקליות שלנו. במהותו, האלבום היה זמן וחלל ליצור משהו שיהיה יפהיפה בעינינו וגם דרך להתנסות בשיתוף פעולה עם אנשים אחרים.

עניין מרכזי שמשך אותנו מההתחלה הוא לגלות את האפשרויות שטמונות בעבודה עם אמנים אחרים, בהיתוך הזהויות המוסיקלית שלהם עם הדרך שבה אנחנו תופסים אותם, בלגרום להם להשמע שונים לחלוטין, בלתי צפויים ומרעננים ולפעמים עד לנקודה שהם נשמעים לא מוכרים לאוזניים שלנו.

כשהתחלנו לעבוד על האלבום היה לנו מעט ציוד הקלטה ומעט מאד ניסיון בהפקה, הקלטה ומיקס של אלבומים. זו היתה אחת הסיבות העיקריות שלקח די הרבה זמן להשלים את האלבום. המגבלות האלו התפתחו לעבוד לטובתנו והפכו את האלבום למסמך שמתעד את הצורך שלנו להגשים את מה שרצינו ליצור למרות כל מה שלא ידענו ובזכות מה שלמדנו תוך כדי.

במהלך שלוש שנות העבודה שלנו בנינו את אולפן ההקלטות ששימש אותנו - ׳מרתף׳ - וציידנו אותו בכל ציוד ההקלטה שהרגשנו שהיה נחוץ כדי לעשות את זה נכון. עבדנו על השירים שלנו ללא הפסקה יחד עם האמנים השונים עד שהכל היה מוכן וגמור. אנחנו מרגישים שמצאנו משהו בעצמנו שיכל היה להיחשף רק כשהסתכלנו טוב מספיק ואנחנו מקווים שאם תקשיבו - גם אתם תמצאו אותו.


אביב ותומר